Szukaj w serwisie

Logo Gospodarka Śląska

Reklama

Banki kuszą premiami

11-07-16 08:07:07:50, Bankier.pl
Pula bezwarunkowo darmowych kont osobistych skurczyła się do zaledwie jednego rachunku. Coraz trudniej jest także znaleźć konto, które po spełnieniu wymagań będzie darmowe. Banki zaczynają stawiać na tymczasowe zwolnienia z opłat, a niezdecydowanych kuszą pieniężnymi premiami za założenie ROR-u.

W najnowszym rankingu kont osobistych redakcja Bankier.pl przeanalizowała oferty 23 banków detalicznych działających w Polsce. Tylko jedna instytucja udostępnia już rachunek za 0 zł bez konieczności spełniania dodatkowych warunków, nawet przy braku regularnych dochodów. Wybór będzie jednak znacznie większy, jeśli klient będzie przelewał na nowych rachunek wynagrodzenie i aktywnie korzystał z karty.

– Polityka banków w tym zakresie się nie zmienia, ale w tym roku pojawiło się kilka ofert, które w ramach promocji zwalniają z opłat za kartę lub wypłaty z bankomatów pod warunkiem założenia konta w określonym terminie. Po wakacjach wiele z nich przestanie obowiązywać i banki będą naliczać opłaty bez możliwości ich uniknięcia – komentuje Mateusz Gawin z Bankier.pl.

Pomimo tego, kilka banków próbuje skusić potencjalnych klientów premiami pieniężnymi za założenie konta. W zależności od oferty, można na tym zyskać nawet do 500 zł w ciągu kilku miesięcy. Nie zawsze jest o jednak proste i wymaga od klienta dużej aktywności obarczonej dodatkowymi warunkami.