Szukaj w serwisie

Logo Gospodarka Śląska

Reklama

Elektroniczny pobór opłat na autostradzie A4 Katowice-Kraków

08-07-16 09:07:07:07
Stalexport Autostrada Małopolska, jako pierwszy spośród koncesjonariuszy płatnych autostrad w Polsce, uruchamia elektroniczny pobór opłat o nazwie A4Go. Będzie on uprawniał do przejazdów autostradą A4 Katowice-Kraków z 15% rabatem. Od dzisiaj można już kupować urządzenia pokładowe.

Elektroniczny pobór opłat to najnowocześniejszy i najszybszy sposób wnoszenia opłaty za przejazd autostradą. Kierowcy, którzy zdecydują się na korzystanie z A4Go, na placach poboru opłat w Mysłowicach i Balicach nie będą musieli przekazywać inkasentowi przez samochodowe okno gotówki czy karty. Wystarczy, że na przedniej szybie samochodu zainstalują urządzenie pokładowe, które komunikować się będzie z anteną na bramce autostradowej i po dokonaniu kategoryzacji pojazdu bramka się otworzy.

– Od kilku lat realizujemy kompleksowy program zwiększania przepustowości placów poboru opłat. Zostały one poszerzone, wprowadziliśmy płatności kartami zbliżeniowymi kartA4 i kartami flotowymi, a 20 lipca uruchamiamy najszybsze i najwygodniejsze rozwiązanie – własny elektroniczny pobór opłat, dedykowany kierowcom regularnie podróżującym tym odcinkiem. Przedsprzedaż urządzeń pokładowych właśnie się rozpoczęła. Korzystanie z A4Go będzie premiowane 15% rabatem za każdy przejazd – mówi Rafał Czechowski, rzecznik prasowy Stalexport Autostrada Małopolska.

Przy zakupie urządzeń pokładowych A4Go pobierana jest kaucja w wysokości 50 PLN. Urządzenia, wraz z pakietami impulsów, czyli uprawnieniami do przejazdu autostradą, można zakupić w serwisie www.kartA4Go.pl oraz w Punktach Obsługi Klienta (POK) czynnych w dni robocze od godz. 7.00 do 21.00, zlokalizowanych przy placach poboru opłat w Mysłowicach, tuż za bramkami w kierunku Krakowa (ul. Piaskowa 20) i w Balicach, tuż za bramkami w kierunku Katowic (ul. Krakowska 104).
Z A4Go będzie można przejechać przez wszystkie bramki na placach poboru opłat.