Szukaj w serwisie

Logo Gospodarka Śląska

Reklama

Wakacje 2016

24-06-16 08:06:06:13, UM Łazy

Już za chwilę ostatni dzwonek i uczniowie rozpoczną upragnione wakacje. Czy dwa miesiące w mieście muszą być nudne, nieciekawe? Nic bardziej mylnego. Wystarczy poszukać i skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych specjalnie dla uczniów z terenu Gminy Łazy w ramach kolejnej edycji akcji „Bezpieczne Wakacje”. W tym roku ponownie przygotowaliśmy szereg propozycji dla pozostających w domu – zachęca Ilona Pelon, sekretarz Gminy Łazy.

W wakacje na dzieci i młodzież szkolną czekają m.in. zajęcia i zabawy w nowoczesnym Parku Wodnym „Jura” w Łazach. Od poniedziałku do piątku uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i młodzież licealna ucząca się lub mieszkająca na terenie Gminy Łazy będzie mogła wejść do parku wodnego za darmo.

Chętni będą mogli także skorzystać z bogatego programu sportowego na sąsiadującym z pływalnią „Orliku”. Oprócz rozgrywek w różnych konkurencjach sportowych zaplanowano szkółkę tenisową – ogólnopolski program „Tenis 10 w szkole”.

Bogatą ofertę wakacyjną przygotował też Miejski Ośrodek Kultury w Łazach. Dzieci i młodzież może przyjść na organizowane warsztaty, gry i zabawy oraz skorzystać z wycieczek autokarowych do ciekawych miejsc, m.in. Ogrodu Doświadczeń w Krakowie czy Muzeum „Hokus Pokus” w Żarkach. Uczestniczący w Wakacyjnych warsztatach podróżniczych poznawać będą kulturę i obyczaje Meksyku, Anglii, Japonii i Kenii

W „Bezpieczne Wakacje 2016” włączyła się również Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Łazach. Czekają na chętnych m.in. plastyczne zajęcia warsztatowe w plenerze i w siedzibach biblioteki oraz techniczne zajęcia warsztatowe w czytelni, również w siedzibach filii bibliotecznych. Dodatkowo „Wakacyjne podróże po literaturze”  - głośne czytanie baśni, legend, wierszy i „tworzenie niestworzonych opowieści”, „Wakacyjne m@łpowanie” - edukacyjne gry komputerowe, „Biblioteka w obiektywie” - warsztaty z techniki tworzenia i obróbki zdjęć cyfrowych z użyciem aparatu fotograficznego i telefonu komórkowego. Szczególnie atrakcyjnie zapowiadają się także wycieczki piesze, zabawy ruchowe oraz letnie kino na świeżym powietrzu i piknik pod chmurką.

Swoją wakacyjną ofertę przygotowały też drużyny zuchowe i harcerskie oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Łazach.