Szukaj w serwisie

Logo Gospodarka Śląska

Reklama

Polak wśród finalistów międzynarodowego konkursu ThinkGoodMobility

28-04-16 09:04:04:42
Artur Ząbczyk z Politechniki Śląskiej znalazł się w trójce finalistów międzynarodowego konkursu ThinkGoodMobility. Teraz swój pomysł związany z odzyskiwaniem energii będzie rozwijał pod okiem ekspertów. Ostatecznego zwycięzcę poznamy 23 maja.

Konkurs ThinkGoodMobility organizują wspólnie Goodyear oraz ośrodek badawczy ThinkYoung. W konkursie młodzi ludzie przedstawiają swoje pomysły na rozwiązania w dziedzinie elastycznych systemów transportowych, pojazdów autonomicznych, inteligentnych aplikacji oraz zrównoważonego zarządzania transportem miejskim.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 70 projektów. Spośród nich jury wybrało trzy najlepsze. Wśród autorów najciekawszych koncepcji znalazł się też Artur Ząbczyk z Politechniki Śląskiej, który przedstawił metodę odzyskiwania energii. W finałowej trójce znaleźli się również: Alfonso Gomez z Uniwersytetu Autonomicznego w Madrycie oraz Siddartha Khastgir z brytyjskiego University of Warwick.

Trzej najwyżej ocenieni uczestnicy będą mieli możliwość dalszej pracy nad swoimi pomysłami pod okiem ekspertów, aby jak najlepiej zwizualizować swoje pomysły i przekształcić je w plany biznesowe. Ostateczny zwycięzca konkursu zostanie ogłoszony 23 maja.

"Konkurs jest rozwinięciem przeprowadzonej niedawno ankiety ThinkGoodMobility, w której młodzi ludzie z całej Europy dali wyraźnie do zrozumienia, że nie chcą być postrzegani jako generacja, która stała w miejscu, i że popierają technologie bardziej przyjazne środowisku oraz inteligentne rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa"
- powiedział dyrektor generalny Centrum Innowacji Goodyeara w Luksemburgu Carlos Cipollitti.