Szukaj w serwisie

Logo Gospodarka Śląska

Reklama

Nowa metoda renowacji sieci wodociągowej

16-02-16 17:02:02:50, infowire.pl
Bezwykopowa renowacja sieci wodociągowej nie blokuje ruchu ulicznego ani nie pozbawia mieszkańców dostępu do wody na wiele godzin. Pozwala za to o 90% ograniczyć roboty drogowe, o 75% zredukować emisję CO2 oraz o 30% zmniejszyć koszty naprawy rur wodociągowych.

Stosowana przez nas powłoka renowacyjna, 3M™ Scotchkote 2400, to produkt ekologiczny, który nie zawiera lotnych związków organicznych, w tym rakotwórczego bisfenolu (BPA free). Nie wpływa ona na życie mikrobiologiczne wewnątrz przewodu, zapewnia znaczną poprawę jakości wody pitnej oraz wzmacnia konstrukcję rur” – mówi Marcin Łukasik, business development specialist z 3M Poland.

„Powłoka jest nakładana przy użyciu głowicy, która wjeżdża do przewodu wodociągowego i wykonuje natrysk ruchem obrotowym na ścianki rurociągu. W przeciwieństwie do metod powszechnie stosowanych nasza pozwala pozostawić w trakcie renowacji wszystkie odejścia do poszczególnych użytkowników sieci wodociągowej otwarte” – dodaje ekspert. Nie ma przy tym potrzeby wykonywania dodatkowych wykopów, aby przywrócić przepływ wody w tych odejściach. Dzięki temu renowacja odcinka trwa zaledwie jeden dzień, a mieszkańcy nie odczuwają dyskomfortu. Co ważne, prace budowlane nie wstrzymują też ruchu ulicznego.

Metoda ta cieszy się szczególnym zainteresowaniem miast, które planują większą renowację sieci wodociągowej, takich jak Wałbrzych, Wrocław czy Poznań.